Wielkimi krokami nadchodzą mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większe grono facetów z fascynacją odlicza przyszłe doby. W sieci globalnej występuje wiele deklaracji w kwestii tego, jaka grupa zawodników zwycięży zawody, a jaka ma na to słabe perspektywy. Nie braknie również nagonki w kwestii różnych sław piłki nożnej. Czy te szczególne historyczne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej niezapomniane uniesienie?

Osobliwość mistrzostw świata w piłce nożnej

Pomimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do teraz się odbyły, te mistrzostwa będą obłędnie wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze między drużynami przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, gdyż turniej wydarzy się podczas jesieni. Jest to również finalny turniej, gdzie startować będą wyłącznie 32 ekipy piłkarzy, ponieważ na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy zmaksymalizowana zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Chłodne wypowiedzi w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się piłkarskie zawody są nieco bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Tworzą się komentarze, iż wybór obszaru, w którym zawody mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w społeczności piłkarskiej dostrzegalne jest spore zdenerwowanie. Wokół wydarzenia cały czas włóczyło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w czasie budowy boisk i całej infrastruktury, umarła ogromna liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie powstrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego wydarzenia dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie w górę trofeum?

Pomimo sporej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, stawiając na różne drużyny do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz