Po przerwie trwającej dwa lata niemiecka kadra znów powraca na szczyt europejski w futbolu młodzieżowym. Prowadzeni przez trenera Stefana Kuntza gracze zwyciężyli po niesamowicie pasjonującym starciu z portugalską drużyną narodową wynikiem 1:0. Dla reprezentantów niemieckiej reprezentacji był to trzeci z rzędu finałowy pojedynek mistrzostw młodzieżowych Starego Kontynentu. W trakcie dwóch poprzednich starć piłkarze niemieccy 2 razy grali z zespołem z Hiszpanii. Cztery lata temu drużyna Niemiec zwyciężyła drużynę narodową Hiszpanii. Po dwóch latach gracze drużyny Hiszpanii się odegrali i zwyciężyli w meczu finałowym dwa do jednego. Niemiecka ekipa w tej sytuacji zmuszona była grać z zespołem z Portugalii, która również marzyła o tym aby sięgnąć po to ważne trofeum. Jednak finalnie zwyciężyli gracze niemieccy rezultatem 1:0, a rozstrzygającą bramkę strzelił Nmecha na początku połowy numer dwa.