W roku bieżącym USA odda swój głos na nową głowę kraju. Na ten moment ten urząd spełnia Donald Trump i rzecz jasna zabiega on o następną kadencję. Mimo to inni kandydaci również się starają i 50 dni przed wyborami mamy szansę zapoznać się z badaniami. Jak dokładnie wyglądają? Szanse którego kandydata są najlepiej rokujące? W porównaniu z ostatnimi wyborami, główny konkurent Donalda Trumpa ma zdecydowanie wyższą przewagę.

Przedstawiciel frakcji demokratycznej, Joe Biden, posiada ponad siedem procent przewagi nad aktualnym prezydentem USA. Aczkolwiek sztab wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, żeby aktualne badania prezentowały realny wynik głosowania. W roku 2016 sytuacja wydawała się nawet podobnie - Clinton w ostatnich wyborach także prowadziła, aczkolwiek jej przewaga nie okazała się tak duża. Było to zaledwie 2,3 procenta. Niezależnie od tego, iż Clinton posiadała przewagę a także uzyskała więcej głosów, wziąwszy pod uwagę całe Stany, została pokonana w starciu z Trumpem.

Co ciekawe, w Stanach nie decyduje o większość indywidualnych głosów nie decyduje o wygranej. Wiążący będzie głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich liczba i uzależniona jest ona od mieszkańców w danym stanie. Pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona - walczy ze sobą w znacznej mierze.

stanach panuje inna sytuacja. Gdzieniegdzie przoduje Donald Trump, gdzie indziej frakcji demokratycznej. Sytuacja więc okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Sporo oczywiście zależy od ogólnych poglądów w danym stanie - zdarza się, że obywatele przedstawiają podejście w znacznej mierze republikańskie, a gdzieniegdzie okazują się to poglądy w znacznej mierze demokratyczne. Aczkolwiek chociażby w częściach Stanów Zjednoczonych w znacznej mierze o poglądach republikańskich w ostatnich latach zaszły wielkie zmiany. Sporo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy reprezentują stosunkowo liberalne poglądy, a decydują się przeprowadzić przez tanie domy. Tego typu głosy być może będą miały znaczący wpływ na wskazanie nową głowę państwa.

A w jaki sposób odbędą się wybory podczas pandemii? Z powodu pandemii głosowanie będzie trochę dłuższe, albowiem zaczną się nawet w tym miesiącu. Ogromna większość obywateli zamierza głosować korespondencyjną metodą.

Należy zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie może być stuprocentowo pewne i kierowanie się publicznymi opiniami może się okazać błędne.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz