W trakcie sezonu 21/22 rozgrywki Ligi Europy były bardzo intrygujące i trzeba wziąć to pod uwagę. Dostaliśmy okazję zobaczyć bardzo dużo fantastycznych spotkań i trudno było określić faworyta do finalnej wygranej. Dużą niespodzianką bez najmniejszych wątpliwości był fakt, iż w pucharowej fazie rozgrywek Europa League grała Barcelona, która została wyeliminowana z Pucharu Europy. Zawodnicy Barcelony mieli niezbyt dobry początek sezonu 2021/2022, ale w rundzie wiosennej zaprezentowali się o niebo lepiej. Sporo dziennikarzy sportowych uważało, że to właśnie Duma Katalonii jest głównym faworytem do zwycięstwa w Lidze Europy. Jednak to wszystko zmieniło się w momencie, kiedy na Camp Nou przyjechał Eintracht z Frankfurtu. Gracze z Barcelony byli całkowicie zaskoczeni i przegrali z niemieckim Eintrachtem 2:3. I od tego momentu rozpoczęła się doskonała gra graczy Eintrachtu z Frankfurtu.

Drużyna niemiecka dała radę zakwalifikować się do spotkania finałowego zmagań w Ligi Europy, gdzie ich przeciwnikiem była drużyna Rangers FC. W trakcie tej edycji Europa League szkocka ekipa też spisywała się fantastycznie i bez wątpienia był to właściwy oponent dla Eintrachtu. Sporo sympatyków futbolowych przyjechało do Sewilli, gdzie był rozgrywany finał Ligi Europejskiej. To właśnie dzięki temu na trybunach mieliśmy okazję obserwować prawdziwe futbolowe święto. Warto przyznać, że to starcie było naprawdę równe. Jednak gracze Rangers FC z Glasgow o wiele lepiej je rozpoczęli i zdołali objąć prowadzenie jeden do zera. Jednak zawodnicy klubu z Niemiec nie planowali odpuszczać i parę minut później odpowiedzieli golem wyrównującym. Nie nie zobaczyliśmy już bramek do zakończenia finału i dlatego arbiter ogłosił dodatkowe 30 minut gry. Jedenastki zadecydować miały o wygranym Ligi Europy, gdyż podczas dogrywki również nie padła bramka rozstrzygająca. Eintracht Frankfurt był skuteczniejszą drużyną w konkursie rzutów karnych i wygrał wynikiem 3:2. To z całą pewnością była niezwykła okoliczność dla wszystkich fanów niemieckiego zespołu.